Cena projektu :
2 190 €
Doba dodania :
4 týždne
* Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH
Objednať projekt
Obytné miestnosti 4
Úžitková (podlahová) plocha 155,4 m2
Obytná plocha 70,4 m2
Orientačná cena na "kľúč 234 000 €
Orientačná cena materiálu 140 400 €

TREND 291 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 5 člennej rodiny • je vhodný do rovinatého resp. mierne svahovitého terénu • s izbou na prízemí • 4-izbový • s garážou • so stredovým krbom

Základná ponuka
Okótovaný pôdorys základnej ponuky vo formáte PDF Vám pošleme na požiadanie
Okótovaný pôdorys zrkadlovej ponuky vo formáte PDF Vám pošleme na požiadanie
 
Pohľad - TREND 291

Otázka k projektu

Technické informácie
Počet osôb: 5
Obytné miestnosti: 4
Zastavaná plocha: 137,8 m2
Obostavaný priestor: 704,1 m3
Celková užitková (podlahová) plocha: 155,4 m2
Celková obytná plocha: 70,4 m2
Výška hrebeňa od ±0,0: 6,88 m
Orientácia hlavného vstupu: SZ,Z,S
Prízemie úžitková (podlahová) plocha: 113,1 m2
Poschodie úžitková (podlahová) plocha: 42,3 m2
Sklon strechy: 20, 10 °

Obývačka so stredovým krbom, priestranné izby a dve kúpeľne. To všetko sú prednosti, ktoré ponúka projekt moderného domu s garážou a obytným podkrovím TREND 291. Tento projekt domu bude vyhovovať na bývanie 5 člennej rodine, využívať sa dá aj krytá terasa. Denná časť a jedna z izieb sú situované na prízemí, izby pre deti sa nachádzajú v podkroví.

Projekt domu, ktorý šetrí na vykurovaní

Vysoké ceny energií nútia každého rozmýšľať nad šetrením. Preto je aj projekt moderného domu s garážou a obytným podkrovím TREND 291 navrhnutý ako nízkoenergetický dom. Ak počas jeho realizácie použijete odporúčané materiály, prinesie vám to minimalizovanie nákladov na vykurovanie a klimatizáciu.

Dispozičné riešenie dennej časti domu a izba na prízemí

Do domu sa vchádza cez predsieň, ktorú od zvyšku interiéru oddeľujú posuvné dvere. Toto riešenie  prispieva k šetreniu tým, že bráni únikom tepla a prenikaniu chladu z exteriéru. V predsieni sa dá zariadiť miesto na odkladanie oblečenia a topánok. Vybrať môžete vešiaky, poličky na obuv aj šatník.

Obývačka so stredovým krbom prepojená s kuchyňou

Z predsiene prejdete do otvorenej chodby, ktorá voľne nadväzuje na dennú časť domu. Obývačka s kuchyňou sú navrhnuté ako jeden prepojený priestor, ktorý sa dá opticky oddeliť barovým pultom. O dostatok denného svetla sa postarajú bežné a francúzske okná a dvoje balkónové dvere.

Máte radi pri varení veľa miesta? V kuchyni vám ho poskytne kuchynská linka v tvare L. Budete na nej mať priestor na všetky potrebné spotrebiče aj prípravu surovín. Pridať k nej môžete ešte jednu lineárnu časť, pri ktorej sa dajú vytvoriť miesta na sedenie. Aby ste si mali kam odložiť všetky zásoby a kuchynské potreby, priestor v skrinkách linky dopĺňa vstavaná skriňa na chodbe.

Každá gazdiná iste ocení aj blízkosť jedálne. Jedálenský stôl preto môžete situovať neďaleko linky. Priamo z kuchyne sa dá tiež prejsť na balkón, čo vám uľahčí servírovanie jedál pri posedení vonku. 

Obývačka so stredovým krbom a výhľadom do záhrady vytvára pocit komfortu pri odpočinku. Stredový krb sa môže tiež stať dizajnovou dominantou celej dennej časti domu, zároveň opticky oddeľuje časť miestnosti určenej na jedáleň a obývačku.

Pri zariaďovaní obývačky vám iste bude vyhovovať aj jej veľkosť. Vybrať budete môcť sedaciu súpravu s kreslami alebo priestrannú sedačku v tvare U. K sedačke môžete postaviť konferenčný stolík. Mávate veľa hostí? Na uloženie občerstvenia môžete kúpiť tiež servírovacie stolíky. Vzhľad obývačky doplníte obývacou stenou.

Spálňa na prízemí s východom na terasu

Na prízemí domu, oddelená od ruchu v dennej časti, sa nachádza spálňa. Podlahová plocha izby vám umožní vybrať do nej manželskú posteľ s nočnými stolíkmi, na odkladanie vecí môžete vybrať veľký vstavaný šatník. Pri stenách zostáva miesto na poličky na knihy alebo dekorácie. Presvetlenie izby zabezpečujú francúzske okná s posuvnými dverami. Prejdete nimi na terasu, čo iste spríjemní mnohé rána a tiché večery počas teplejšej časti roka.

Na prízemí oproti spálni sa nachádza kúpeľňa. Jej veľkosť je postačujúca na inštaláciu vane, umývadla a WC. Vybrať budete môcť tiež kúpeľňové skrinky a poličky.

Súkromie pre deti v izbách na poschodí

Návrh poschodia domu myslí na pohodlie pre deti vo chvíľach odpočinku aj potrebu súkromia počas prípravy do školy. Situovanie detských izieb vedľa seba zároveň podporuje spoločné trávenie času. Deti tu budú mať tiež vlastnú kúpeľňu.

Projekt domu TREND 291 má jednu detskú izbu s veľkosťou 16,2 m2, čo vám umožní zariadiť ju pre dve deti. V menšej izbe je dostatok miesta pre jedno dieťa. Aby mali deti k dispozícii potrebný nábytok na všetky každodenné činnosti, môžete vybrať postele, šatníky a písacie stolíky so stoličkami. Veľkosť miestností dovoľuje vybrať tiež poličky na knižky a hračky alebo pohovku.

Kúpeľňa na poschodí je navrhnutá na inštaláciu rohovej vane a umývadla. Za polpriečkou je pripravené miesto na kotol a práčku. Situovať sem môžete ešte sušičku alebo skrinku na odkladanie vecí. WC je na chodbe.

Projekt moderného domu s garážou a obytným podkrovím TREND 291

Projekt domu TREND 291 sa radí medzi domy strednej veľkostnej kategórie. Tento projekt moderného domu s garážou a obytným podkrovím TREND 291 je možné realizovať na rovinatej alebo mierne svahovitej parcele v dvojpodlažnej okolitej zástavbe. Garáž je na jedno auto, vchod má z exteriéru.


Projekt domu TREND 291 patrí do kategórie domov:

Moderné murované domy

Tento rodinný dom patrí vzhľadom do kategórie Moderné domy. Je už ale na Vás, či použijete moderné materiály, rôzne druhy obkladov fasády alebo moderné prvky v interiéry. V konečnom dôsledku dom do kategórie MODERNÝ dovedie až samotný majiteľ svojím prístupom pri stavbe a použitím moderných technológií, ktorých je v dnešnej dobe k dispozícií  veľmi veľa.

Dvojdomy

Dvojdom si môžete vytvoriť spojením vhodných dvoch projektov rodinných domov. Jeden z nich bude v zrkadlovom pohľade. Domy môžu byť prízemné, alebo poschodové, napojiť sa dajú len stenami bez okien. Ak by tam okná boli, môžu sa zrušiť, prípadne preložiť na inú stranu. Pred objednaním dvojdomu Vám pomôžeme s výberom.

Projekty domov z pultovou strechou

Pultová strecha je typ šikmej strechy, ktorá je tvorená naklonenou strešnou rovinou. Hoci v minulosti nepatrila medzi obľúbené, v modernej architektúre si nachádza výraznejšie zastúpenie. 

Tento typ strechy je materiálovo aj konštrukčne nenáročným riešením. Ak si vyberiete dom s pultovou strechou, môžete počítať s úsporou nákladov na jej vyhotovenie. Pri tomto type nie je vždy nutné vyhotoviť krov, je odolnejšia voči pôsobeniu vody ako plochá strecha, preto si nevyžaduje vysoké náklady na izoláciu. 

Tento typ strechy je materiálovo aj konštrukčne nenáročným riešením. Ak si vyberiete dom s pultovou strechou, môžete počítať s úsporou nákladov na jej vyhotovenie. Pri tomto type nie je vždy nutné vyhotoviť krov, je odolnejšia voči pôsobeniu vody ako plochá strecha, preto si nevyžaduje vysoké náklady na izoláciu. 

Poschodové projekty rodinných domov

Viac úžitkovej plochy aj na menšej zastavanej ploche vám pomôže získať poschodový dom. Medzi poschodové domy patria domy s dvomi podlažiami, nad ktorými sa nachádza strecha, a domy s obytným podkrovím.

Poschodové domy majú menšiu plochu obvodových múrov stavby. Vďaka tomu majú menšie tepelné straty, čo oceníte pri pohľade na výšku nákladov na vykurovanie. Pri výbere projektu domu môžete myslieť aj na to, že najmenšie tepelné straty majú kompaktné domy s pravidelnými tvarmi bez množstva výstupkov.


Ďalšie projekty domov

projekt moderného domu s pultovými strechami

projekt moderného domu s pultovými strechami

TREND 292 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • vho...

moderný rodinný dom s dvomi izbami na poschodí

moderný rodinný dom s dvomi izbami na poschodí

TREND 293 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • je vhodný do rovin...

projekt domu s vkusnou kombináciou striech

projekt domu s vkusnou kombináciou striech

TREND 294 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • je vhodný do rovin...

poschodový moderný dom s plochou a sedlovou strechou

poschodový moderný dom s plochou a sedlovou strechou

TREND 295 je dom strednej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • je vhodný do rovinatého...

priestranný projekt rodinného domu s garážou a terasou

priestranný projekt rodinného domu s garážou a terasou

TREND 296 je dom strednej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 6-7 člennej rodiny • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • vhodný do rovinaté...

projekt domu pre 4-5 člennú rodinu s izbou na prízemí

projekt domu pre 4-5 člennú rodinu s izbou na prízemí

TREND 297 je dom strednej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • obývacia izba s kuchyňou je riešená veľkopriestorovo...

projekt pre malý lacný poschodový dom na úzky pozemok

projekt pre malý lacný poschodový dom na úzky pozemok

VIKTORIA je dom ekonomickej kategórie • nenáročná a rýchla výstavba • je vhodný pre rovinatý alebo mierne svahovitý terén • jednoduchá dispozícia domu a prepojenie miestností opticky zväčšuje ob...

projekt pre malý rodinný dom vhodný aj ako rekreačná chata

projekt pre malý rodinný dom vhodný aj ako rekreačná chata

ZEN 1 je 3 izbový murovaný rodinný dom • malej veľkostnej kategórie • s krbom • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 3-4 člennej rodiny • je vhodný do rovinatého resp. mierne...

projekt malého poschodového rodinného domu vhodného aj na rekreáciu

projekt malého poschodového rodinného domu vhodného aj na rekreáciu

ZEN 2 je dom menšej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 3-4 člennej rodiny • je vhodný do rovinatého resp. mierne svahovitého terénu • ...

0

Táto stránka používa cookies

Súbory cookie používame na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránok, na poskytovanie funkcií sociálnych médií a na vylepšenie a prispôsobenie obsahu a reklám. Viac o cookies