Cena projektu :
2 990 €
Doba dodania :
4 týždne
* Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH
Objednať projekt
Obytné miestnosti 5
Úžitková (podlahová) plocha 236,8 m2
Obytná plocha 107,2 m2
Orientačná cena na "kľúč 356 000 €
Orientačná cena materiálu 213 600 €

TREND 288 je dom väčšej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 6-7 člennej rodiny • je vhodný do rovinatého resp. mierne svahovitého terénu • s izbou na prízemí • s garážou • s galériou 

Základná ponuka
Okótovaný pôdorys základnej ponuky vo formáte PDF Vám pošleme na požiadanie
Okótovaný pôdorys zrkadlovej ponuky vo formáte PDF Vám pošleme na požiadanie
 
Pohľad - TREND 288

Otázka k projektu

Technické informácie
Počet osôb: 6-7
Obytné miestnosti: 5
Zastavaná plocha: 157,4 m2
Obostavaný priestor: 996,9 m3
Celková užitková (podlahová) plocha: 236,8 m2
Celková obytná plocha: 107,2 m2
Výška hrebeňa od ±0,0: 7,4 m
Orientácia hlavného vstupu: S, SZ
Prízemie úžitková (podlahová) plocha: 135,9 m2
Poschodie úžitková (podlahová) plocha: 100,9 m2
Sklon strechy: 10 °

Moderná architektúra vnáša do bývania dôraz na presvetlenie interiéru denným svetlom, čo odráža aj projekt pre veľký moderný rodinný dom TREND 288. Tento projekt na poschodový dom naplní potreby na bývanie pre 6 - 7 člennú rodinu, poskytne vám tiež dostatok miesta na odkladanie vecí. K dispozícii budete mať až tri kúpeľne. Využívať budete môcť terasu pri dome, na ktorú vedie niekoľko posuvných dverí, a tri balkóny. V interiéri zaujme tiež galéria, ktorá opticky zväčšuje obývačku.

Projekt na poschodový dom s presvetlenou dennou časťou a terasou

Projekt pre veľký moderný rodinný dom TREND 288 má interiér rozdelený na dennú a nočnú časť. V dennej časti na prízemí zaujme optické rozdelenie na kuchyňu s jedálňou a obývačku presvetlenú cez francúzske okná a posuvné dvere. Tento projekt na poschodový dom je tiež navrhnutý s ohľadom na šetrenie energií, preto patrí medzi projekty na domy s takmer nulovou potrebou energie.

Dispozícia prízemia s terasou

Na prízemí domu je situovaná denná časť a jedna izba s kúpeľňou. Po príchode sa ocitnete v menšej predsieni. Miesto na odkladanie oblečenia a obuvi si tu môžete zariadiť vešiakmi, botníkom a skriňou na oblečenie. Vedľa predsiene sa nachádza ešte jedna miestnosť, cez ktorú prejdete priamo do garáže. Do nej môžete situovať ďalší šatník.

Obývačka s galériou a terasou

Množstvo denného svetla, minimalizovanie hranice z exteriérom a pocit blízkosti zelene — to všetko zaujme hneď na prvý pohľad v obývačke. Odpočinkovú, pohodovú atmosféru dotvára otvorený priestor s galériou. Do obývačky prejdete z predsiene cez dvere, ktoré bránia prenikaniu chladu. Nachádza sa v nej tiež schodisko vedúce na poschodie.

Pri zariaďovaní obývačky môžete siahnuť po nábytku podľa vašich predstáv. Vďaka podlahovej ploche 43,3 m2 bude aj po situovaní veľkej sedačky s kreslom a konferenčného stolíka pôsobiť stále vzdušne. Pri stene sa budú pekne vynímať skrinky a poličky obývacej steny. Zariadenie môžete doplniť zeleňou. Na terasu sa dá prechádzať až cez troje posuvné dvere.

Kuchynská linka je navrhnutá tak, aby ste mali dostatok miesta na prípravu jedál aj odkladanie kuchynských potrieb. Ak by ste mali pri varení zložitejších jedál málo pracovnej plochy, môžete využiť tiež jedálenský stôl pre 6 - 8 osôb. Ku nemu sa dá postaviť ešte príborník. Z kuchyne prejdete tiež do komory, ktorá vám poskytne dostatok úložného priestoru.

Spálňa s kúpeľňou na prízemí

Na prízemí domu je situovaná tiež spálňa, vedľa ktorej sa nachádza kúpeľňa. Od ruchu dennej časti domu je oddelená dverami a menšou chodbou, v ktorej môžete mať šatník. Podlahová plocha izby je vhodná na zariadenie manželskou posteľou. Ku nej môžete vybrať vstavaný šatník alebo menšie skrinky. Do kúpeľne pri spálni sa dajú inštalovať sprchový kút, dvojumývadlo, WC a kúpeľňové skrinky.

Poschodie s izbami pre deti a dvomi kúpeľňami

Tri izby na poschodí môžete zariadiť pre deti. K dispozícii budú mať tiež priestor nad obývacou izbou, kde im môžete vytvoriť miesto na stretávanie s priateľmi. Všetky tri izby majú balkóny, na ktoré sa prechádza cez posuvné dvere. Projekt pre veľký moderný rodinný dom TREND 288  má na poschodí ešte dve kúpeľne a technickú miestnosť. V nej je dostatok miesta aj na skladovanie vecí. V jednej z izieb je k dispozícii ešte šatník.

Detské izby majú podlahovú plochu, ktorá vyhovuje nárokom na osobný priestor pre jedno, v prípade potreby aj pre dve deti. Pri nákupe nábytku môžete siahnuť po posteliach a šatníkoch, ktoré doplnia písacie stoly so stoličkami a skrinky na hračky.

Dve kúpeľne na poschodí sú navrhnuté tak, aby v nich mali deti dostatok pohodlia na hygienu aj odkladanie hygienických potrieb. Inštalovať do nich môžete rohové vane, dvojumývadlá a skrinky. V jednej z nich je pripravené miesto na práčku. Na chodbe sa nachádza tiež samostatné WC a technická miestnosť na kotol.  

Projekt pre veľký moderný rodinný dom

Projekt na poschodový dom TREND 288 patrí medzi domy väčšej veľkostnej kategórie. Tento projekt pre veľký moderný rodinný dom si môžete vybrať do dvojpodlažnej okolitej zástavby na rovinatú alebo mierne svahovitú stavebnú parcelu.


Projekt domu TREND 288 patrí do kategórie domov:

Moderné murované domy

Tento rodinný dom patrí vzhľadom do kategórie Moderné domy. Je už ale na Vás, či použijete moderné materiály, rôzne druhy obkladov fasády alebo moderné prvky v interiéry. V konečnom dôsledku dom do kategórie MODERNÝ dovedie až samotný majiteľ svojím prístupom pri stavbe a použitím moderných technológií, ktorých je v dnešnej dobe k dispozícií  veľmi veľa.

Projekty domov z pultovou strechou

Pultová strecha je typ šikmej strechy, ktorá je tvorená naklonenou strešnou rovinou. Hoci v minulosti nepatrila medzi obľúbené, v modernej architektúre si nachádza výraznejšie zastúpenie. 

Tento typ strechy je materiálovo aj konštrukčne nenáročným riešením. Ak si vyberiete dom s pultovou strechou, môžete počítať s úsporou nákladov na jej vyhotovenie. Pri tomto type nie je vždy nutné vyhotoviť krov, je odolnejšia voči pôsobeniu vody ako plochá strecha, preto si nevyžaduje vysoké náklady na izoláciu. 

Tento typ strechy je materiálovo aj konštrukčne nenáročným riešením. Ak si vyberiete dom s pultovou strechou, môžete počítať s úsporou nákladov na jej vyhotovenie. Pri tomto type nie je vždy nutné vyhotoviť krov, je odolnejšia voči pôsobeniu vody ako plochá strecha, preto si nevyžaduje vysoké náklady na izoláciu. 

Poschodové projekty rodinných domov

Viac úžitkovej plochy aj na menšej zastavanej ploche vám pomôže získať poschodový dom. Medzi poschodové domy patria domy s dvomi podlažiami, nad ktorými sa nachádza strecha, a domy s obytným podkrovím.

Poschodové domy majú menšiu plochu obvodových múrov stavby. Vďaka tomu majú menšie tepelné straty, čo oceníte pri pohľade na výšku nákladov na vykurovanie. Pri výbere projektu domu môžete myslieť aj na to, že najmenšie tepelné straty majú kompaktné domy s pravidelnými tvarmi bez množstva výstupkov.

Projekty domov s rovnou strechou

Plochá strecha sa po rokoch, kedy ustúpila do úzadia, znovu teší veľkej obľube. Je to preto, že rodinným domom aj iným stavbám dodáva na zaujímavosti. Tento typ strechy sa hodí najmä k modernej architektúre.

Domy s rovnou strechou majú sklon strechy maximálne 10°. Minimálny sklon strechy by pritom mal byť 2°. Rovná strecha prispieva k naplneniu prísnych požiadaviek na šetrenie energiami na vykurovanie pre nízkoenergetické aj pasívne domy. Záležať bude najmä na vhodnej voľbe konštrukčného materiálu. Plochá strecha chráni dom pred tepelnými stratami a vytvára minimálny priestor, ktorý je potrebné vykurovať.


Ďalšie projekty domov

dom na užší pozemok so sedlovou strechou

dom na užší pozemok so sedlovou strechou

TREND 289 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 6 člennej rodiny • vhodný do rovinatého...

projekt pre moderný rodinný dom

projekt pre moderný rodinný dom

TREND 290 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 6 člennej rodiny • je vhodný do rovinat...

projekt moderného domu s garážou a obytným podkrovím

projekt moderného domu s garážou a obytným podkrovím

TREND 291 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 5 člennej rodiny • je vhodný do rovinat...

projekt moderného domu s pultovými strechami

projekt moderného domu s pultovými strechami

TREND 292 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • vho...

moderný rodinný dom s dvomi izbami na poschodí

moderný rodinný dom s dvomi izbami na poschodí

TREND 293 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • je vhodný do rovin...

projekt domu s vkusnou kombináciou striech

projekt domu s vkusnou kombináciou striech

TREND 294 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • je vhodný do rovin...

poschodový moderný dom s plochou a sedlovou strechou

poschodový moderný dom s plochou a sedlovou strechou

TREND 295 je dom strednej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • je vhodný do rovinatého...

priestranný projekt rodinného domu s garážou a terasou

priestranný projekt rodinného domu s garážou a terasou

TREND 296 je dom strednej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 6-7 člennej rodiny • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • vhodný do rovinaté...

projekt domu pre 4-5 člennú rodinu s izbou na prízemí

projekt domu pre 4-5 člennú rodinu s izbou na prízemí

TREND 297 je dom strednej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • obývacia izba s kuchyňou je riešená veľkopriestorovo...

0

Táto stránka používa cookies

Súbory cookie používame na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránok, na poskytovanie funkcií sociálnych médií a na vylepšenie a prispôsobenie obsahu a reklám. Viac o cookies