Cena projektu :
1 190 €
Doba dodania :
6 týždňov
* Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH
Objednať projekt
Obytné miestnosti 3
Úžitková (podlahová) plocha 77,5 m2
Obytná plocha 40,9 m2
Orientačná cena na "kľúč 117 000 €
Orientačná cena materiálu 70 200 €

ZEN 4 je dom malej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 3-4 člennej rodiny • je vhodný do rovinatého resp. mierne svahovitého terénu • je vhodný na veľmi úzke stavebné parcely • s krbom • šírka domu bez zateplenia iba 4 m

Základná ponuka
Okótovaný pôdorys základnej ponuky vo formáte PDF Vám pošleme na požiadanie
Okótovaný pôdorys zrkadlovej ponuky vo formáte PDF Vám pošleme na požiadanie
 
Pohľad - ZEN 4

Otázka k projektu

Technické informácie
Počet osôb: 3-4
Obytné miestnosti: 3
Zastavaná plocha: 49,5 m2
Obostavaný priestor: 322,0 m3
Celková užitková (podlahová) plocha: 77,5 m2
Celková obytná plocha: 40,9 m2
Výška hrebeňa od ±0,0: 6,62 m
Orientácia hlavného vstupu: J, JZ, JV
Prízemie úžitková (podlahová) plocha: 41,1 m2
Poschodie úžitková (podlahová) plocha: 36,4 m2
Sklon strechy: 11.5 °

Získať obytný priestor pre 3 – 4 osoby na zastavanej ploche necelých 50 m2 vám umožní iba 4 metre široký projekt domu na veľmi úzke pozemky ZEN 4. Tento projekt na 3 izbový poschodový dom má na prízemí situovanú obývaciu izbu s krbom a kuchyňu, poschodie tvoria dve izby, kúpeľňa a WC. Úložný priestor v izbách dopĺňajú komora a šatník na prízemí.

3 izbový poschodový dom s takmer nulovou potrebou energie

Iba 4 metre široký projekt domu na veľmi úzke pozemky ZEN 4 naplní vašu potrebu spoločného trávenia času aj súkromia. Pri jeho návrhu sme nezabudli ani na šetrenie energiami. Tento dom s takmer nulovou potrebou energie vám prinesie úsporu na prevádzkových nákladoch.

Vstupné dvere vás privedú do predsiene, ktorá je od zvyšku interiéru oddelená posuvnými dverami. Prejdete nimi do chodby, ktorá vedie do kuchyne, obývačky a ku schodisku. Pohodlie pri príchode domov vám v predsieni pomôžu vytvoriť vešiaky, skrinka na obuv a menší šatník.

Presvetlená obývačka s terasou a oddelená kuchyňa

Prízemie domu tvorí obývačka oddelená od kuchyne, nachádzajú sa tu tiež technická miestnosť s WC a komora. Využitý je aj priestor pod schodiskom, ktorý môže slúžiť ako sklad alebo šatník.

Kuchyňa je od obývačky oddelená, čo vám pomôže znížiť mieru prenikania pachov z varenia a hlučnosť v obývacej izbe. Navrhnutá je na montáž kuchynskej linky v tvare U, ktorá vám poskytne miesto na prípravu jedál a nápojov. Z miestnosti sa dá vyjsť do exteriéru cez posuvné dvere, ktoré sa postarajú tiež o prísun denného svetla.

Do kuchyne sa dá situovať tiež jedálenský stôl pre 3 - 4 osoby. Stôl zároveň môže slúžiť ako ďalšie miesto pri varení či pečení. Vedľa jedálenského stola je možné situovať ešte príborník alebo poličky.

Východ do záhrady je aj z útulnej obývacej izby s krbom. Presvetlenie posuvnými dverami ju zároveň opticky zväčšuje, k čomu prispieva tiež schodisko vedúce na poschodie. Vybrať do nej môžete sedačku pre 4 osoby, ktorá sa dá doplniť ešte o taburetky. Pri stene miestnosti zostáva dostatok miesta na obývaciu stenu.

Dve izby na poschodí

Projekt na 3 izbový poschodový dom ZEN 4 má v nočnej časti domu na poschodí dve izby, ktoré vám poskytnú dostatok obytného priestoru. K dispozícii sú tiež kúpeľňa a WC.

Spálňa s podlahovou plochou 13,5 m2 vám umožní vybrať pri zariaďovaní manželskú posteľ, nočné stolíky a veľký vstavaný šatník. Môžete zvoliť tiež kombináciu šatníka a komody alebo poličiek na knihy. Izba je presvetlená izby francúzskymi oknami. Jej súčasťou je šatník.

Detská izba je dostatočne priestranná na zariadenie pre jedno, v prípade využitia poschodovej postele alebo postele s výsuvným lôžkom pre dve deti. Multifunkčné prostredie na všetky každodenné činnosti vám v nej pomôžu vytvoriť posteľ, skrinky na oblečenie, hračky a školské potreby a písací stôl.

Iba 4 metre široký projekt domu na veľmi úzke pozemky ZEN 4 má kúpeľňu navrhnutú na inštaláciou sprchového kúta. K nemu si môžete vybrať umývadlo a kúpeľňové skrinky. WC sa nachádza vo vedľajšej miestnosti. Druhé WC je k dispozícii v technickej miestnosti na prízemí, do ktorej môžete umiestniť aj práčku.

Iba 4 metre široký projekt domu na veľmi úzke pozemky

Projekt na 3 izbový poschodový dom ZEN 4 sa radí medzi domy malej veľkostnej kategórie. Tento iba 4 metre široký projekt domu na veľmi úzke pozemky je vhodný na rovinatú alebo mierne svahovitú stavebnú parcelu. Môžete si ho vybrať tiež na veľmi úzky pozemok. Šírka domu iba 4 m je udávaná bez zateplenia.


Projekt domu ZEN 4 patrí do kategórie domov:

Moderné murované domy

Tento rodinný dom patrí vzhľadom do kategórie Moderné domy. Je už ale na Vás, či použijete moderné materiály, rôzne druhy obkladov fasády alebo moderné prvky v interiéry. V konečnom dôsledku dom do kategórie MODERNÝ dovedie až samotný majiteľ svojím prístupom pri stavbe a použitím moderných technológií, ktorých je v dnešnej dobe k dispozícií  veľmi veľa.

Domy na úzky pozemok

Ak máte úzky pozemok, na ktorom plánujete výstavbu rodinného domu, tak je tento projekt rodinného domu pre Vás vhodným riešením.  Tento projekt na úzky pozemok je navrhnutý tak, aby maximalizoval obmedzený priestor pri zachovaní funkčnosti domu. Efektívne využíva priestor na pozemku.

Projekty malých murovaných domov

Projekty malých rodinných domov patria do kategórie lacnejších domov, ktoré nie sú náročné na veľkosť pozemku, môžu byť prízemné, alebo poschodové. Jedná sa väčšinou o rodinné domy, ktoré vyhovujú mladým rodinám pri riešení svojho bývania. Starším ľuďom vyhovujú hlavne prízemné  bezbariérové rodinné domy. Tieto domy nie sú náročné na energiu. 

Projekty domov z pultovou strechou

Pultová strecha je typ šikmej strechy, ktorá je tvorená naklonenou strešnou rovinou. Hoci v minulosti nepatrila medzi obľúbené, v modernej architektúre si nachádza výraznejšie zastúpenie. 

Tento typ strechy je materiálovo aj konštrukčne nenáročným riešením. Ak si vyberiete dom s pultovou strechou, môžete počítať s úsporou nákladov na jej vyhotovenie. Pri tomto type nie je vždy nutné vyhotoviť krov, je odolnejšia voči pôsobeniu vody ako plochá strecha, preto si nevyžaduje vysoké náklady na izoláciu. 

Tento typ strechy je materiálovo aj konštrukčne nenáročným riešením. Ak si vyberiete dom s pultovou strechou, môžete počítať s úsporou nákladov na jej vyhotovenie. Pri tomto type nie je vždy nutné vyhotoviť krov, je odolnejšia voči pôsobeniu vody ako plochá strecha, preto si nevyžaduje vysoké náklady na izoláciu. 

Poschodové projekty rodinných domov

Viac úžitkovej plochy aj na menšej zastavanej ploche vám pomôže získať poschodový dom. Medzi poschodové domy patria domy s dvomi podlažiami, nad ktorými sa nachádza strecha, a domy s obytným podkrovím.

Poschodové domy majú menšiu plochu obvodových múrov stavby. Vďaka tomu majú menšie tepelné straty, čo oceníte pri pohľade na výšku nákladov na vykurovanie. Pri výbere projektu domu môžete myslieť aj na to, že najmenšie tepelné straty majú kompaktné domy s pravidelnými tvarmi bez množstva výstupkov.


Ďalšie projekty domov

podkrovný rodinný dom so sedlovou strechou vhodný aj ako rekreačná chata. Zastavaná plocha iba 40 m2

podkrovný rodinný dom so sedlovou strechou vhodný aj ako rekreačná chata. Zastavaná plocha iba 40 m2

ZEN 5 je dom malej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 3-4 člennej rodiny • je vhodný do rovinatého resp. mierne svahovitého terénu • je vhodný na men...

projekt malého poschodového rodinného domu, kuchyňa s obývacou izbou tvoria veľkopriestor

projekt malého poschodového rodinného domu, kuchyňa s obývacou izbou tvoria veľkopriestor

ZEN 3 je dom malej veľkostnej kategórie  • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 3 člennej rodiny • vhodný do rovinatého, resp. mierne svahovitého terénu • vhodný na menš...

projekt malého poschodového rodinného domu vhodného aj na rekreáciu

projekt malého poschodového rodinného domu vhodného aj na rekreáciu

ZEN 2 je dom menšej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 3-4 člennej rodiny • je vhodný do rovinatého resp. mierne svahovitého terénu • ...

projekt pre malý rodinný dom vhodný aj ako rekreačná chata

projekt pre malý rodinný dom vhodný aj ako rekreačná chata

ZEN 1 je 3 izbový murovaný rodinný dom • malej veľkostnej kategórie • s krbom • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 3-4 člennej rodiny • je vhodný do rovinatého resp. mierne...

projekt pre malý lacný poschodový dom na úzky pozemok

projekt pre malý lacný poschodový dom na úzky pozemok

VIKTORIA je dom ekonomickej kategórie • nenáročná a rýchla výstavba • je vhodný pre rovinatý alebo mierne svahovitý terén • jednoduchá dispozícia domu a prepojenie miestností opticky zväčšuje ob...

projekt domu pre 4-5 člennú rodinu s izbou na prízemí

projekt domu pre 4-5 člennú rodinu s izbou na prízemí

TREND 297 je dom strednej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • obývacia izba s kuchyňou je riešená veľkopriestorovo...

priestranný projekt rodinného domu s garážou a terasou

priestranný projekt rodinného domu s garážou a terasou

TREND 296 je dom strednej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 6-7 člennej rodiny • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • vhodný do rovinaté...

poschodový moderný dom s plochou a sedlovou strechou

poschodový moderný dom s plochou a sedlovou strechou

TREND 295 je dom strednej veľkostnej kategórie • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • je vhodný do rovinatého...

projekt domu s vkusnou kombináciou striech

projekt domu s vkusnou kombináciou striech

TREND 294 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • je vhodný do rovin...

0

Táto stránka používa cookies

Súbory cookie používame na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránok, na poskytovanie funkcií sociálnych médií a na vylepšenie a prispôsobenie obsahu a reklám. Viac o cookies