Cena projektu :
2 690 €
Doba dodania :
6 týždňov
* Všetky ceny sú uvedené vrátane DPH
Objednať projekt
Obytné miestnosti 7
Úžitková (podlahová) plocha 276,2 m2
Obytná plocha 169,8 m2
Orientačná cena na "kľúč 415 000 €
Orientačná cena materiálu 249 000 €

PREMIER 158 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • rodinný dom je dvojgeneračný s dvomi samostatnými vstupmi • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie dvoch 4 členných rodín • je vhodný do rovinatého resp. mierne svahovitého terénu 

Základná ponuka
Okótovaný pôdorys základnej ponuky vo formáte PDF Vám pošleme na požiadanie
Okótovaný pôdorys zrkadlovej ponuky vo formáte PDF Vám pošleme na požiadanie
 
Pohľad - PREMIER 158

Otázka k projektu

Technické informácie
Počet osôb: 8
Obytné miestnosti: 7
Zastavaná plocha: 170,0 m2
Obostavaný priestor: 1138,3 m3
Celková užitková (podlahová) plocha: 276,2 m2
Celková obytná plocha: 169,8 m2
Výška hrebeňa od ±0,0: 8,14 m
Orientácia hlavného vstupu: SV,V,S
Prízemie úžitková (podlahová) plocha: 146,2 m2
Poschodie úžitková (podlahová) plocha: 130,0 m2
Sklon strechy: 40 °

Priestranný dvojgeneračný dom PREMIER 158 poskytne dostatok priestoru na bývanie vám aj vašim rodičom. Samostatné vstupy zároveň zabezpečia, že budete mať súkromie. Tento projekt dvojgeneračného domu je tiež ekonomicky výhodným riešením, ktoré oceníte počas realizácie stavby. Pri jeho návrhu sme nezabudli ani na šetrenie energiami, projekt domu je navrhnutý ako dom s takmer nulovou potrebou energie.

Projekt dvojgeneračného domu s dôrazom na kvalitu bývania

Príjemné prostredie v interiéri spolu s upraveným exteriérom vytvára pohodu bývania. Priestranný dvojgeneračný dom PREMIER 158 je preto vytvorený tak, aby naplnil vašu potrebu dostatku obytného priestoru aj miesta na odkladanie vecí. Na prízemí aj poschodí vás iste osloví tiež veľkorysá denná časť. Tento dom s takmer nulovou potrebou energie uspokojí nároky na bývanie dvoch štvorčlenných rodín.

Dispozičné riešenie prízemia

Vchod na prízemie vedie do predsiene, z ktorej prejdete do chodby a jednotlivých miestností. Aby ste mali po príchode domov pohodlie, môžu sa v nej nachádzať vešiaky so zrkadlom, šatník a skrinka na obuv.

Obývačka s krbom a východom na terasu

Denná časť domu osloví otvoreným priestorom. Tento dojem podčiarkuje presvetlenie denným svetlom cez okná a posuvné dvere na terasu. Nachádza sa tu obývačka prepojená s kuchyňou.

V kuchyni vytvára miesto na varenie kuchynská linka v tvare U, ktorá zároveň efektívne využíva jej podlahovú plochu. Nechýba okno nad kuchynskou linkou, ktoré prispeje k odvetraniu pár z varenia. Súčasťou kuchyne je komora situovaná v jej rohu. Jedálenský stôl pre 4 - 6 ľudí môže nadväzovať na kuchynskú linku, nachádzať sa môže pri polpriečke, ktorá kuchyňu oddeľuje od obývačky.

Atmosféru pohody pri posedeniach v obývačke dotvoria výhľad do záhrady a vstavaný krb. Zariadiť ju môžete sedačkou s kreslami, konferenčným stolíkom a obývacou stenou. Vďaka podlahovej ploche miestnosti zostane miesto tiež na dizajnové kúsky, bar, komodu alebo knižnicu.

Tri izby v nočnej časti prízemia

Priestranný dvojgeneračný dom PREMIER 158 má na prízemí ešte tri miestnosti, kúpeľňu a WC. V nich môžete mať zariadenú spálňu a detské izby.

Spálňa vám prinesie komfort a súkromie pri každodennom odpočinku. Pri zariaďovaní môžete siahnuť po manželskej posteli s nočnými stolíkmi, a vstavanom šatníku. V izbe zostáva miesto tiež na komodu alebo poličky.

Detské izby poskytnú deťom miesto na hry aj odpočinok, k oknám môžete postaviť písacie stoly. Aby si mali kam odkladať všetky veci, školské potreby a hračky, môžete im kúpiť šatníky a menšie skrinky.

Kúpeľňa na prízemí je navrhnutá na inštaláciu vane a dvojumývadla. Nachádzať sa tu môžu tiež práčka, kotol a WC. Druhé WC je pri vchode do domu, vojdete doň z predsiene.

Projekt dvojgeneračného domu — dispozícia poschodia

Priestranný dvojgeneračný dom PREMIER 158 má na poschodí obytný priestor, ktorý naplní nároky na bývanie pre 4 osoby. Vchádza sa samostatným vchodom, pri ktorom je vytvorené miesto na situovanie vstavaného šatníka a vešiakov na odkladanie vecí. Po schodisku sa dostanete do chodby, ktorá prechádza do dennej časti.

Obývačka s kuchyňou a balkónom

Poschodie domu má vlastnú kuchyňu, ktorá je prepojená s obývačkou do jedného priestoru. Dostatok miesta na varenie vám poskytne kuchynská linka v tvare U. Na doplnenie odvetrávania pár digestorom bude slúžiť okno nad kuchynskou linkou.

V blízkosti linky môžete situovať jedálenský stôl pre 6 - 8 osôb. Do časti určenej na jedáleň môžete vybrať tiež príborník alebo iné kúsky.

Spoločné posedenia s rodinou a návštevami si môžete vychutnávať na sedacej súprave. Veľkosť miestnosti vám umožní vybrať súpravu zloženú z viacerých častí, ku ktorým pridáte konferenčný stolík. Obývacia stena sa dá postaviť ku stene alebo do priestoru, čo vytvorí zaujímavý efekt. Priestranný dvojgeneračný dom PREMIER 158 vám umožní tráviť teplé dni aj na priestrannom balkóne. Prejdete naň cez balkónové dvere z obývačky.

Dve izby v nočnej časti poschodia

Súkromie pre každého člena rodiny zabezpečia izby v nočnej časti, ktorá je od dennej oddelená chodbou. Z oboch izieb sa dá vyjsť na balkón.

Rodičov iste poteší mať spálňu s kúpeľňou. Pri zariaďovaní miestnosti môžete vybrať manželskú posteľ a šatník, ktoré doplníte knižnicou alebo inými kúskami nábytku. Druhý šatník sa môže nachádzať vo výklenku pri dverách do izby. V kúpeľni môžete mať sprchový kút, dvojumývadlo a WC. Jej podlahová plocha 10 m2 vám dovolí vybrať tiež skrinky na odkladanie vecí.

Detská izba s podlahovou plochou 17,7 m2 sa dá zariadiť pre dve deti. Pri návrhu dizajnu miestnosti môžete vybrať riešenie, ktoré vytvorí súkromie pre každé dieťa na spánok aj učenie. Na odkladanie oblečenia, hračiek a iných vecí poslúži vstavaný šatník.

Druhá kúpeľňa na poschodí je navrhnutá na inštaláciu vane, umývadla a WC. Umiestniť sa do nej dajú tiež kotol a práčka.

Priestranný dvojgeneračný dom

Projekt dvojgeneračného domu PREMIER 158 patrí medzi domy strednej veľkostnej kategórie. Tento priestranný dvojgeneračný dom je možné realizovať na rovinatom až mierne svahovitom pozemku, vhodný je do dvojpodlažnej okolitej zástavby.


Projekt domu PREMIER 158 patrí do kategórie domov:

Dvojgeneračné domy

Dvojgeneračné RD sú domy vhodné pre bývanie dvoch generácií, prípadne dvoch rodín. Výhodou týchto domov sú nižšie náklady v súvoslosti s výstavbou rodinného domu ako aj nákladov na kúpu pozemku.

Projekty domov do tvaru L

Rodinné domy s uzavretým priestorom do tvaru L sú veľmi často vyhľadávanou kategóriou rodinných domov. V tomto priestore môže pre vás vzniknúť súkromná zóna, kde samotný dom vás chráni od okolitého prostredia a vytvára pre vás intímny priestor. Rodinný dom jsi vyberte podľa svetových strán, najlepšie je, keď tento priestor smeruje na južnú stranu, no treba brať ohľad aj na okolitú zástavbu.

Poschodové projekty rodinných domov

Viac úžitkovej plochy aj na menšej zastavanej ploche vám pomôže získať poschodový dom. Medzi poschodové domy patria domy s dvomi podlažiami, nad ktorými sa nachádza strecha, a domy s obytným podkrovím.

Poschodové domy majú menšiu plochu obvodových múrov stavby. Vďaka tomu majú menšie tepelné straty, čo oceníte pri pohľade na výšku nákladov na vykurovanie. Pri výbere projektu domu môžete myslieť aj na to, že najmenšie tepelné straty majú kompaktné domy s pravidelnými tvarmi bez množstva výstupkov.


Ďalšie projekty domov

krásny malý dom. Bez garáže vhodný aj na veľmi úzke pozemky

krásny malý dom. Bez garáže vhodný aj na veľmi úzke pozemky

PREMIER 161 je dom menšej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • je vhodný do rovinatého resp. mierne svahovitého terénu • navrhnutá dispozícia ho predurčuje na ...

veľký projekt domu s oddelenou kuchyňou

veľký projekt domu s oddelenou kuchyňou

PREMIER 174 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • poschodie rodinného domu je možné po menších úpravách prerobiť na samostatnú bytovú jednotku •...

projekt domu s dvoma izbami na prízemí

projekt domu s dvoma izbami na prízemí

PREMIER 175 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • poschodie rodinného domu je možné po menších úpravách prerobiť na samostatnú bytovú jednotku •...

nádherný dom s presvetlenou obývačkou

nádherný dom s presvetlenou obývačkou

PREMIER 176 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • poschodie rodinného domu je možné po menších úpravách prerobiť na samostatnú bytovú jednotku •...

dom s galériou a izbou na prízemí

dom s galériou a izbou na prízemí

PREMIER 178 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • objekt je vhodný do rovinatého alebo mierne svahovitého terénu • denná časť domu, nachádzajúca...

užší poschodový dom s izbou na prízemí

užší poschodový dom s izbou na prízemí

PREMIER 179 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • objekt je vhodný do rovinatého alebo mierne svahovitého terénu • denná časť domu, nachádzajúca...

prekrásny dom s garážou

prekrásny dom s garážou

PREMIER 180 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 4-5 člennej rodiny • je vhodný do rov...

projekt pre dom vhodný aj na užší pozemok

projekt pre dom vhodný aj na užší pozemok

PREMIER 181 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do podlažnej okolitej zástavby a ako samostatne stojaci • svojimi vnútornými priestormi uspokojí nároky na bývanie 5 člennej rodiny • ob...

projekt domu s presvetlenou jedálňou

projekt domu s presvetlenou jedálňou

PREMIER 186 je dom strednej veľkostnej kategórie • vhodný do dvojpodlažnej okolitej zástavby • objekt je vhodný do rovinatého alebo mierne svahovitého terénu • svojimi vnútornými priestormi...

0

Táto stránka používa cookies

Súbory cookie používame na zhromažďovanie a analýzu informácií o výkone a používaní stránok, na poskytovanie funkcií sociálnych médií a na vylepšenie a prispôsobenie obsahu a reklám. Viac o cookies